יעוץ תיקי השקעות

רוצים לדעת עוד? השאירו פרטים אנחנו כאן בשבילכם!

  תכנון פרישה

  במדינת ישראל, כמו גם במרבית המדינות המתוקנות בעולם, עלתה תוחלת החיים באופן משמעותי בעשורים האחרונים. העלייה בתוחלת החיים מחייבת חשיבה מחדש בנושא הפנסיה. הדברים אמורים בתכנון נכון שלה, באופן שישמר את רמת החיים של הפנסיונר לאורך שנים. זיו בר נוף עוסק בתכנון פרישה שנים רבות ומומחה בתחום. מהם הגורמים שצריך לקחת בחשבון כאשר מבצעים תכנון פרישה? אילו כלים יש בידי אנשי המקצוע, שיכולים לסייע בתכנון נכון של הפרישה? היכן אפשר להתייעץ עם אנשי מקצוע מיומנים המכירים את הנושא? המאמר שלפניכם עוסק בנושא שכל מי שמתקרב לגיל הפרישה חייב להכיר.

  תכנון פרישה – מהם הגורמים שצריך לקחת בחשבון

  המשמעות של תכנון פרישה היא פריסה נכונה של ההכנסות, באופן שישרת את הפנסיונר בצורה המיטבית. אחד הגורמים החשובים שצריך לקחת בחשבון הוא השינוי בצרבים של אדם שמתבגר. עם השינויים המשמעותיים ביותר ניתן למנות את העלייה בהוצאות הבריאות – החל בתרופות וכלה באמצעים מסייעים אחרים, עד כדי הצורך לעריכת שינויים והתאמת בבית המגורים לצרכים המשתנים. מצד שני, היציאה לגמלאות גורמת בהכרח לירידה בהכנסות. רק מעטים יחסית הם ברי המזל שממשיכים לעבוד עוד שנים אחרי הפרישה. תכנון הפרישה צריך להתייחס לשני הגורמים הללו, כמו גם לגורמים נוספים שעשויים להשפיע על רמת החיים ואיכות החיים.

  תכנון פרישה – ייעוץ עם כלים המאפשרים לתכנן את הפנסיה בצורה נאותה

  תכנון פרישה מקצועי צריך לקחת בחשבון את כלל הגורמים המשפיעים, או שעשויים להשפיע על רמת החיים ואיכות החיים של הפנסיונר. בנוסף לקרנות הפנסיה, כדאי ואפילו חובה לקחת בחשבון את קיומם של חסכונות שונים שנמצאים ברשות הפנסיונר. לעיתים קרובות הסכומים הללו מושקעים באפיקים בלתי רווחיים בעליל, שהתשואות עליהם נמוכות מאד. תכנון הפנסיה כולל גם מציאת אפיקי השקעה, כמו למשל קופת גמל להשקעה או סוג אחר של השקעה בשוק ההון. במקרים בהם מתעורר הצורך, יש לחשוב מחוץ לקופסה ולמצוא מקורות הכנסה נוספים, כשאחת הדוגמאות הבולטות הינה נטילת משכנתא הפוכה. הכלים שהוזכרו לעיל הם רק מקצת הכלים שאיש מקצוע המתמחה בתכנון פרישה עשוי לעשות בהם שימוש. אם יש לכם עניין לחשוב קדימה ולתכנן את הפרישה שלכם, אתם במקום הנכון. צרו קשר כעת והמומחים של My Benefit יחזרו אליכם בהקדם. הם יבדקו את הנתונים ויבנו עבורכם תוכנית פרישה מותאמת לצרכים וליכולות שלכם.

   

  תכנון פרישה לפנסיה

  הפרישה לפנסיה היא בדרך כלל משאת נפשם של עובדים, שבמשך שנים ארוכות עבדו קשה והתאמצו לפרנס משפחה, לגדל ילדים ולתמוך בהם. עם זאת, לא אחת קורה שהפרישה לגמלאות הופכת ממשאת נפש לתקופה רצופת משברים פיננסיים. אלה נובעים בעיקר בגלל העדר תכנון פרישה לפנסיה. בשורות הבאות נרחיב את היריעה בנושא. מהו בעצם תכנון פרישה? מהם השלבים בתכנון הפרישה לגמלאות? היכן ניתן למצוא אנשי מקצוע שיבצעו את עבודת התנכון בצורה הטובה ביותר? להלן התשובות. תכנון פרישה לפנסיה רק עם מקצוענים כמו זיו בר נוף.

  מהו תכנון פרישה לפנסיה ולמה זה חשוב

  תכנון פרישה לפנסיה הוא ביצוע התאמה מושכלת בין ההכנסות הצפויות אחרי הפרישה לגמלאות לבין ההוצאות הצפויות, הן בעקבות הפרישה והן בגלל העלייה הצפויה בהוצאות בעקבות הזקנה עם ההשלכות שלה. לרוב, הפרישה לגמלאות מביאה להפחתה ניכרת בהכנסות. עם זאת, יש דרכים אפשריות לפצות על הירידה הזאת תוך הסתייעות בכל האמצעים הקיימים. עם האמצעים הללו ניתן למנות כספים שנצברו עם השנים ונמצאים ברשות הפנסיונר, יחד עם נכסי נדל"ן שאפשר להסתייע בהם להפקת הכנסות, אם וכאשר הדבר נדרש.

  השלבים השונים בתכנון הפרישה לגמלאות

  בשלב הראשון יבצע המתכנן הפיננסי הערכה של ההכנסות הצפויות ושל ההוצאות לאחר הפרישה לגמלאות. ההערכה תכלול את תשלומי הפנסיה הצפויים מקרנות הפנסיה, מהביטוח הלאומי ומקופות הגמל, אם הפנסיוני השכיל לחסוך בהן בעבר. בנוסף, המתכנן יסקור גם את המקורות הכספיים האפשריים להגדלת ההכנסות. עם המקורות הללו ניתן למנות תוכניות חיסיון, פיקדונות וכן נכסי נדל"ן.  הנכסים הללו עשויים לשמש פלטפורמה להגדלת ההכנסות הן באמצעות דמי שכירות והן באמצעות מכירה או משכון הנכס. 

  קופת גמל להשקעה והיתרונות שלה

  לאחרונה מאפשרים שלטונות המס בישראל השקעת כספים במכשיר פיננסי שנקרא קופת גמל להשקעה. מדובר בהפקדת כספים השוכבים בעו"ש ללא מטרה ובריבית אפסית, בקופת גמל אשר הרווחים ממנה גבוהים יחסית ופטורים ממס. בשיטה הזאת ניתן להגדיל בצורה משמעותית את ההכנסה אחרי היציאה לגמלאות ולהפיק תועלת מרבית מכספים שנצברו בחשבונות העו"ש עם השנים. אם יש לכם עניין לבצע תכנון פרישה לפנסיה בצורה מקצועית, אתם במקום הנכון. צרו קשר כעת והמומחים של My Benefit יחזרו אליכם בהקדם להמשך התהליך.

   

  תכנון פרישה מוקדמת

  פנסיה היא אחד הנכסים החשובים בחייו של אדם בוגר, אשר יקבע את עתידו הכלכלי לאחר פרישתו לגמלאות. על מנת לצאת נשכרים עליכם לתכנן בצורה מיטבית את הפרישה שלכם. במדינת ישראל, מרבית העובדים המתקרבים לגיל הפרישה עושים זאת ללא תכנון פנסיוני. התחום המורכב והסבוך הזה מצריך, השקעה, חשיבה וגם לא מעט גורמים מייעצים שיוכלו למטב את תכנית הפרישה ולהפוך אותה לאפקטיבית עבור החיים לאחר הפרישה מעבודה. כדי לעמוד בכל אלו תוך ניצול הפוטנציאל הכלכלי הגלום בקצבה הפנסיונית ובסכומים ההוניים לטובת חיסכון משמעותי יותר, תצטרכו להתחיל לתכנן את פרישתכם כבר לקראת העשור האחרון של תקופת העבודה. תכנון פרישה מוקדמת הוא לאנשי מקצוע בתחום, שיוכלו להוציא עבורכם את המיטב. פנו אל זיו בר נוף, סוכן פנסיוני ומתכנן פיננסי  שהוא הכיסוי הביטוחי שלכם, וייעץ לכם על קרן הפנסיה שלכם, תיק ההשקעות שלכם ועוד שלל ביטוחים וקרנות.

  תכנון פרישה מוקדמת איך מתקדמים

  כיצד עושים זאת נכון? למי פונים? ועל מה כבר יש לקבל החלטות בנושא? המדריך המקיף לפניכם: כל אדם שיוצא לגמלאות מעוניין להמשיך לשמור על רמת חיים נאותה לאחר שפרש מעבודתו. אך בתכנון הפרישה לפנסיה מעורבות לא רק כל התוכניות הפנסיוניות הקיימות, אלא מגוון רחב של נכסים ורמת חיים שישפיעו על היקף ההכנסות וההוצאות בתקופת הפרישה, לרבות הוצאות שוטפות וחד פעמיות (עזרה לילדים לדוגמה) ועד יומו האחרון. חובה לשבת עם איש מקצוע לתכנן היטב מה תיקחו בחשבון, היכן נמצאים מקורות הכספים, חישוב לגבי כספים המגיעים לכם ועוד. 

  פורשים עם מומחים

  בכל הנוגע לפרישה מוקדמת, חשוב לבדוק את זכויותיכם ורובנו לא מבינים בזה כלל. לכן חשוב לפנות אל איש מקצוע מומחה בתחום למתן שירות שישרת את האינטרסים שלכם. זיו בר נוף, הוא סוכן פנסיוני ומתכנן פיננסי שידע בדיוק מה טוב עבורכם תוך שירות אישי.

   

  מתכנן פרישה

  הפרישה לגמלאות מציבה בפני הפנסיונר אתגר פיננסי לא קטן. האתגר הזה הוא תוצאה של ירידה משמעותית בהכנסות ואפשרות ריאלית מאד של עליה בהוצאות, בדגש על הוצאות רפואיות. מתכנן פרישה מקצועי צריך לקחת את כל הנתונים בחשבון ולגבש עבור הפנסיונר תוכנית פרישה מתאימה. זיו בר נוף הוא מתכנן פרישה מקצועי שייסע לכם לקבל את זכויותיכם. מהם המרכיבים הפיננסיים השונים המאפשרים גיבוש תוכנית פרישה איכותית? איך ניתן לנצל הטבות במס שניתנות לפנסיונרים? מה הקשר בין נכסי נדל"ן שנמצאים ברשות הפנסיונר לבין הגדלת האפשרויות שלו לשמור על רמת החיים? כל התשובות בהמשך המאמר.

  מתכנן פרישה לגיבוש תוכנית פרישה איכותית

  תכנון הפרישה באמצעות מתכנן פרישה, צריך לקחת בחשבון את המרכיבים הפיננסיים כדלקמן:

  • קרנות פנסיה: אם לפנסיונר קיימת קרן פנסיה, חשוב לדעת את הסכום העומד לרשותו. כניסתו לתוקף של חוק פנסיה חובה מבטיחה שככל שיחלפו השנים, יגדל מספר האנשים שיש ברשותם קרן פנסיה פעילה בסכומים משמעותיים. נכון להיום ניתן, למרבה הצער, למצוא פנסיונרים שהחיסכון הפנסיוני שלהם זעום.
  • קצבת ביטוח לאומי: במיוחד בשכבות הנמוכות, הקצבה הזאת הא חלק משמעותי מתכנון הפנסיה.
  • קרנות השתלמות וחסכונות: קרנות השתלמות וחסכונות כספיים שהצטברו, ואפשר להשקיע אותם בקופות גמל להשקעה.  
  • נכסי נדל"ן – דירת מגורים או נכס אחר שניתן להנות מהפירות הפיננסיים שלו.

  מתכנן פרישה וניצול הטבות מס

  בשורות לעיל הוזכרה האפשרות להשקיע סכומי כסף קיימים בקופות גמל להשקעה. מדובר בתוכנית ייחודית, המספקת תשואה מיטבית. מי שנמצא בגיל הפנסיה יכול למשוך מהקרן הזאת, כאשר הרווחים שלה פטורים ממס באופן מלא או חלקי. מדובר באפיק השקעה מצוין שיכול להגדיל את ההכנסה החודשית. אפיקי השקעה נוספים יכולים להיות השקעות אלטרנטיביות, שעשויות להניב תשואה נאה גם בטווח הקצר וגם בטווח הארוך. מתכנן פרישה צריך לאמוד את הסכום שיידרש לפנסיונר על מנת לנהל חיי שגרה ברמה נאותה. במקרה הצורך ניתן לכלול בתכנון גם משכנתא הפוכה – תוספת הכנסה תוך משכון חלק מדירת המגורים. אם יש לכם עניין לדעת יותר פרטים, יש ליצור איתנו קשר בהקדם. המומחים של My Benefit יסייעו לכם לתכנת אפ הפרישה שלכם, תוך לקיחת כל הגורמים שעלולים להשפיע עליה בחשבון.

   

  תכנון וייעוץ פרישה

  אין ולו אדם אחד בינינו שאינו חושש, אפילו במעט, מהעתיד לבוא. על אף, שבמיוחד השנה האחרונה, הוכיחה לנו כי לא ניתן לחזות את העתיד ולכן, אף, קשה מאד "להתכונן" אליו כהלכה, ישנם מאורעות מסוימים בעתידנו, שאנחנו יכולים להיות בטוחים למדי בקיומם. הפרישה לגמלאות הוא "אירוע" מסוג כזה, ולכן, כאנשים אחראים, נרצה להתכונן אליו ככל האפשר, במיוחד מהאספקט הפיננסי, שכן, הפרישה לגמלאות, עבור מרבית האנשים מהווה נקודת מפנה שבה, מצד אחד, כספי המשכורות החודשיות מפסיקים להיכנס באופן שוטף לחשבון הבנק, ומצד שני, בין אם בשל הזמן הפנוי שנוצר, ובין אם בשל בעיות בריאות שמקורן בגיל – ההוצאות הולכות וגדלות. תכנון הפרישה לגמלאות, בשלב מוקדם ככל הניתן של חייכם, עשוי להבטיח כי, לכשתגיעו לגיל הפרישה, לא תצטרכו להתמודד עם הפחד מפני העתיד הלא ידוע. לייעוץ פנו אל זיו בר נוף זיו בר נוף, סוכן פנסיוני ומתכנן פיננסי.

  במה עוסק תכנון פרישה?

  באופן טבעי לגמרי, אופיו של תכנון הפרישה משתנה בין קבוצות הגיל השונות, כך, שבעוד בפני בני ה-30, ה-40 או, אפילו בני ה-50 יש עוד לא מעט זמן לעשות שינויים מרחיקי לכת בנכסיהם, בתיקי ההשקעות שלהם ואף בקופות הגמל ובחסכונות השונים, בני ה-60 מוצאים את עצמם כשהפרישה לגמלאות נמצאת ממש מעבר לפינה, והחשש (המובן למדי) שכרגע, בנקודה זו של הזמן, כבר אין הרבה מה לעשות כדי שיוכלו להבטיח לעצמם חיים ברמה מספקת לאחר הפרישה, הופך לבן לוויתם הקבוע. אולם, בואו ונפתיע אתכם – כמעט תמיד, אפילו דקה וחצי לפני הפרישה לגמלאות, ישנם לא מעט דברים שאותם ניתן לעשות כדי להפיק את המרב ממה שמצוי כיום ברשותכם. בין אם המדובר על ניתוב נכון יותר של תיק השקעות, או אפילו שימת לב להטבות מס שונות שעומדות לזכותכם בשל סיבה זו או אחרת – כאמור, כמעט תמיד ישנו משהו נוסף (אפילו קטן) שבו יועץ ומתכנן פרישה מקצועי יכול לחדש לכם, ועל ידי כך – למקסם את הקיים.

  תכננו נכון

  על אף שאנשים הפורשים לגמלאות נוטים לחשוב בטעות כי ביכולתם להתמודד עם פרישתם בכוחות עצמם, אופן חשיבה זה עלול לגרום להם שלא להיות מודעים לאספקטים הפיננסיים השונים שעומדים לרשותם, אולם, בשל חוסר ידע מספק, הם אינם מנתבים אותם לתועלתם. פנו עוד היום אל זיו בר נוף סוכן פנסיוני ומתכנן פיננסי לייעוץ בכל הנושא.

   

   

  מחפשים יעוץ פיננסי?

  רוצים לדעת עוד על תכנון העתיד? אנחנו כאן בשבילכם!

   שירותים נוספים

   קופות גמל וקרן השתלמות

   My Benefit חרטה על דגלה לעבוד מול מגוון רחב של בתי השקעות המנהלים קופות גמל והשתלמות, כדי לאפשר ללקוחותיה מסלולי השקעה רבים וייחודים – מניות, אג"ח, חו"ל ושקלי. דבר...

   ביטוח מנהלים וקרן פנסיה

   כשאומרים לך קרן פנסיה יוצאות לך שערות לבנות? בימים שהתשלומים על קרן ההשתלמות מרגישים כמו פנדל, קופת הגמל לא גומלת לנו וקרן הפנסיה מוציאה לנו שערות לבנות, הגיע הזמן...

   שיווק וקידום אתרים באינטרנט