יעוץ תיקי השקעות

רוצים לדעת עוד? השאירו פרטים אנחנו כאן בשבילכם!

  השקעות אלטרנטיביות

  במדינת ישראל המדדים מזה כמה וכמה שנים נמוכים, ואפשר לומר שהם אפסיים. כיוון שכך, אין פלא ששוק ההון ותחום ההשקעות התפתחו במהירות. גם בעת כתיבת שורות אלה, כמות הכסף המושקעת בשוק ההון על מרכיביו השונים נמצאת בגידול מתמיד. עם זאת, במקביל לצמיחה בהשקעות הקונבנציונליות, נוספו בשנים האחרונות אפיקי השקעה חדשניים, כאלטרנטיבה לאפיקי השקעה מסורתיים. השקעות אלטרנטיביות עשויות להניב רווחים נאים, הן בטווח הקצר והן בטווח הבינוני והארוך. מהי בעצם השקעה אלטרנטיבית? מה ההבדל בינה לבין ההשקעות הקונבנציונליות? איך כדאי להפנות משאבים להשקעות מהסוג האמור? היכן ניתן לקבל סיוע מקצועי בביצוע השקעות כאלה? כדאי לקרוא – כל התשובות בהמשך המאמר. זיו בר נוף, סוכן פנסיוני ומתכנן פיננסי, הוא מומחה בהשקעות אלטרנטיביות, פנו אליו ליעוץ והשקעה.

  סוגי השקעות אלטרנטיביות והיתרונות שלהן 

  השקעות אלטרנטיביות הן השקעות באפיקי השקעה שהיו עד לפני זמן לא רב פחות מקובלים, ומכאן שהיו גם פחות אטרקטיביים. נכון למועד כתיבת שורות אלה, ניתן לזהות מגוון רחב של אפיקי השקעה אלטרנטיביים. להלן רשימה חלקית של השקעות מהסוג האמור:

  • השקעות בהלוואות לטווח קצר: השקעה בהלוואות שעבורן קיימות ערבויות מוצקות. ההלוואות נושאות ריבית שעבור המשקיע היא אטרקטיבית מאד. זאת, בעיקר בהשוואה לריביות על פיקדונות שקליים, שהן למעשה אפסיות.
  • השקעות בנדל"ן בחו"ל: השקעה באופן עצמאי בנדל"ן בחו"ל טומנת בחובה לא מעט סיכונים. עם זאת, השקעה באמצעות חברות המצויות בשווקים בחו"ל ויודעות כיצד להבטיח את ההשקעה, עשויה לשאת רווחים משמעותיים.
  • השקעה בתשתיות בחו"ל: עם ההשקעות הללו אפשר למנות סלילת כבישים, תשתיות אנרגיה וכיוצא באלה השקעות. גם במקרה הזה, ההשקעות אינן מתבצעות באופן ישיר אלא באמצעות גופים מתווכים.

  מה ההבדל בין השקעה אלטרנטיבית לבין השקעה רגילה

  ההבדל בין השקעה אלטרנטיבית לבין השקעה באפיקי השקעה מקובלים טמונה במידת הסולידיות של ההשקעה. השקעות אלטרנטיביות נושאות במרבית המקרים תשואות גבוהות, גם בהשוואה לשוק המניות וניירות הערך בישראל. עם זאת, חשוב להסתייע לצורך העניין באנשי מקצוע מיומנים. המקצוענים הללו ידאגו להציג תוכנית השקעה מסודרת עם הגדרה ברורה של יעדים. מעוניינים לדעת עוד? חושבים שהשקעות כאלה מתאימות לכם? אם כן, אתם מוזמנים ליצור קשר כבר כעת. אנשי המקצוע המיומנים של My Benefit בראשות זיו בר נוף יחזרו אליכם בהקדם ויסייעו לכם לבחור את אפיק ההשקעה המועדף עליכם.

   

  השקעה אלטרנטיבית

  אחת התוצאות של תקופה ארוכה ללא עליות משמעותיות במדד ועם ריביות נמוכות מאד עבור פיקדונות בשקלים, היא מעבר של משקיעים רבים להשקעות בשוק ההון. בשנים האחרונות נפתחו בפני משקיעים המעוניינים בכך והמבינים את הפוטנציאל, אפיקים רבים של השקעה אלטרנטיבית. במאמר שלפניכם נעסוק בהשקעות מהסוג האמור. מהן בעצם השקעות אלטרנטיביות? מה בינן לבין השקעות באפיקי השקעה סטנדרטיים ומוכרים? היכן ניתן לקבל סיוע בדרך להשקעה אלטרנטיבית איכותית? להלן התשובות. רוצים להשקיע? עשו זאת בחכמה בסיוע איש מקצוע. זיו בר נוף הוא מומחה בתחום ההשקעות האלטרנטיביות, פנו אליו לייעוץ.

  מה זה השקעה אלטרנטיבית ולמה היא כזאת

  השקעות אלטרנטיביות, כשמן כן הן, השקעות המהוות אלטרנטיבה למיינסטרים של השקעות הנהוגות בדרך כלל בקרב משקיעים ובעלי הון במדינת ישראל. בשנים האחרונות הולך ומתרחב מגוון התחומים שבהם ניתן לבצע השקעה אלטרנטיבית. להלן חלק מהתחומים המהווים אלטרנטיבה ראויה להשקעה:

  • השקעה בהלוואות קצרות טווח למשקיעים בנדל"ן בחו"ל: לרוב, ההלוואות הללו נועדו לעריכת שיפוצים ושיפורים בנכסי נדל"ן, על מנת שניתן יהיה למכור אותם או להשכיר אותם במחירים גבוהים. הנכס עצמו הוא הבטוחה להשקעה, וכאשר הנכס נמכר או מושכר מוחזרת ההלוואה.
  • השקעה באשראי צרכני בחו"ל, בדגש על ארה"ב: השקעות מהסוג הזה נושאות ריביות גבוהות והתשואות עליהן עשויות להיות איכותיות מאד.
  • השקעות בתשתיות בחו"ל: גם כאן ההשקעות נושאות ריבית והבטוחות כנגדן מוצקות מאד.

  ההבדל בין השקעות אלטרנטיביות לבין השקעה סטנדרטית

  ההבדל המשמעותי ביותר בין השקעה אלטרנטיבית לבין השקעה סטנדרטית, נובע בעיקר מהתשואות על השקעות מהסוג הראשון. לכאורה, השקעה אלטרנטיבית כרוכה בסיכון גבוה. למעשה, הבטוחות כנגד השקעות כאלה הן מוצקות באופן יחסי. בנוסף, ההשקעות אינן מתבצעות באופן ישיר אלא באמצעות גוף פיננסי. אם יש לכם עניין לקבל ייעוץ בנושא השקעות חלופיות ואיכותיות, זה בהחלטה המקום הנכון עבורכם. צרו קשר כבר כעת והמקצוענים של My Benefit יחזרו אליכם בהקדם. המומחים יציגו בפניכם את אפיקי ההשקעה ואת התשואות האפשריות. בנוסף, הם יכינו תוכנית השקעה עם יעדים ברורים לתקופות קצובות. 

   

  סוגי השקעות אלטרנטיביות

  אם, אפילו בעבר הלא רחוק כל כך, הרכבו של תיק השקעות ממוצע הכיל, בעיקר, אג"ח ומניות, השנים האחרונות העלו את קרנן ואת הפופולאריות של ההשקעות האלטרנטיביות בעיני ציבור המשקיעים. אותן השקעות אלטרנטיביות (כדוגמת קרנות הגידור, קרנות ההשקעה בנדל"ן וכיו"ב) פותחות עבור המשקיעים, (בשל התחרות הרבה הקיימת כיום בתחום), פתח להשקעות בסכומים שהם נמוכים יותר מהסכומים שנדרשו בעבר. כך, נפתח אפיק חדש ומעניין זה בפני הקהל הרחב, דבר המאפשר לכלל המשקיעים ליהנות מיתרונותיו. זיו בר נוף הוא יועץ פיננסי ומתכנן פנסיוני פנו אליו לייעוץ.

  צמיחתן של ההשקעות האלטרנטיביות

  הרקע לצמיחתן של ההשקעות האלטרנטיביות, במיוחד בשנים האחרונות, נוצר עקב הצורך לפזר את הסיכונים באמצעות גיוון תיקי ההשקעות. על בסיס ניפוץ אשלייתם של משקיעים רבים במשבר הגדול של שנת 2008 כי תיק השקעות המורכב מאג"ח וממניות נחשב כמגוון ובטוח דיו, צמח הצורך בחיפוש חלופות-השקעה, אשר המתאם הקיים בין השוק לביניהן הינו נמוך. כך שמצבים של תנודתיות (הנוצרים, לעיתים, באופן טבעי בשווקים) לא ישפיעו עליהן כלל (או, במקרה הגרוע יותר, השפעתם על ההשקעות תהיה מצומצמת ומזערית ככל שניתן).

  ההשקעות האלטרנטיביות צוברות תאוצה והופכות לפופולאריות יותר!

  זרז נוסף שדרבן את המשקיעים להעדיף את ההשקעות האלטרנטיביות ניתן לראות ברצונם להשיג תשואות גבוהות יותר, מאלו אותן ניתן להשיג בשווקי ההון, וזאת, בעיקר, בשל הריביות הנמוכות שהיו נהוגות בישראל ובמרבית העולם המערבי בכלל. גם אחרי שהריביות שבו והתחילו לעלות, קצב עלייתן היה איטי, והתובנה כי הריביות לא תשובנה (לפחות לא בקרוב) לאותן הרמות שלהן היו רגילים המשקיעים טרם פרוץ המשבר ב-2008, דחפה את המשקיעים לחפש לעצמם אפיקי השקעה רווחיים יותר מאלה שהם הכירו עד לאותה נקודת זמן.

   

  מחפשים יעוץ פיננסי?

  רוצים לדעת עוד על תכנון העתיד? אנחנו כאן בשבילכם!

   שירותים נוספים

   פמילי אופיס

   כאשר יחידים ומשפחות צוברים סכומי כסף משמעותיים, הדבר ההגיוני ביותר הוא לנסות ולתכנן ככל שניתן את ההשקעות ואת הרווחים, באופן שימקסם את התועלת לבעלי הנכסים. לא אלת קורה...

   תכנון פיננסי

   החיים הפיננסיים שלנו מסובכים מאי פעם ונוצר צורך בתכנון, ליווי מקצועי ואישי לטווח ארוך. תכנון פיננסי מקיף, הינו תהליך מתמשך שיעזור לך לקבל החלטות שיכולו להשיג את מטרות ושאיפות...

   קופות גמל וקרן השתלמות

   My Benefit חרטה על דגלה לעבוד מול מגוון רחב של בתי השקעות המנהלים קופות גמל והשתלמות, כדי לאפשר ללקוחותיה מסלולי השקעה רבים וייחודים – מניות, אג"ח, חו"ל ושקלי. דבר...

   שיווק וקידום אתרים באינטרנט