יעוץ תיקי השקעות

רוצים לדעת עוד? השאירו פרטים אנחנו כאן בשבילכם!

  ביטוח מנהלים וקרן פנסיה

  כשאומרים לך קרן פנסיה יוצאות לך שערות לבנות?

  בימים שהתשלומים על קרן ההשתלמות מרגישים כמו פנדל, קופת הגמל לא גומלת לנו וקרן הפנסיה מוציאה לנו שערות לבנות, הגיע הזמן לעשות סדר! בעוד גופים פיננסים רבים נאבקים על כספנו, ולכל קופת גמל יש שם מפוצץ, גרפים שמרקיעים לשחקים ואחוזי הצלחה מסחררים, איך נוכל לדעת מי באמת הכי טוב?

  כמו שאנשים נבדלים אחד מהשני באופי ובמראה, כך גם הכלים הפנסיונים השונים נבדלים זה מזה. חלקם מותאמים לאוהבי סיכונים ומבטיחים תשואות גבוהות לצד אחוזי סיכון גבוהים יותר, ואילו לאנשים בעלי אופי סולידי יותר, יש כלים סולידיים המבטיחים שקט פיננסי ללא הפתעות.

  מי בכלל מבדיל בין קרן פנסיה לביטוח מנהלים?

  ביטוח מנהלים, שבתחילתו היה מוצע רק למנהלים, הפך לטרנד החדש בשוק הפנסיוני. כי הרי בישראל – כל אחד רוצה להרגיש שהוא מנהל… אבל במה באמת הוא שונה מקרן הפנסיה שלך? אני יודע את ההבדל, אבל רוב הלקוחות שלי, אלו שהתעקשו מול המעביד על ביטוח מנהלים ולא ״סתם״ קרן פנסיה – לא באמת יודעים. קרן פנסיה וביטוח מנהלים זהים אחד לשני בראייה העתידית שלהם – שניהם יספקו לכם קיצבה בגיל פרישה. שניהם גם יכסו את השארים שלכם (בן או בת זוג + ילדים עד גיל 21) במקרה של מוות בסכום חד פעמי, או קצבת שארים, ובשניהם ישנו מרכיב המתייחס לאבדן כושר העבודה שלכם או למקרי נכות. אבל מה ההבדלים ביניהם?
  בואו ואסכם לכם את זה בכמה נקודות פשוטות:

  • ה״חוזה״ – קרן פנסיה מנוהלת על בסיס תקנון בו מוגדרות זכויות וחובות העמיתים. החברה המנהלת את הפנסיה שלכם זכאית לשנות תקנון זה במידה ויש בידיה אישור מהאוצר. ביטוח מנהלים הוא חוזה, חוזה הנחתם על ידיכם מצד אחד ומצד שני על ידי חברת הביטוח. חוזה זה לא ניתן לשינוי.
  • מבנה ועלויות הביטוח – בקרן הפנסיה הביטוח הוא הדדי. משמע – כלל העמיתים בקרן מבטחים את העמית. המשמעות הכספית של ה״ערבות״ ההדדית הזו היא שיותר אנשים שותפים לקרן ולכן תהיה הוזלה בתעריפי הביטוח ויותר כסף יופקד לחיסכון. במקרה פטירה, קרן הפנסיה תעביר קצבה חודשית לשארים של המבוטח. היות וביטוח מנהלים הוא חוזה אישי, ההתאמה האישית לכל מבוטח היא שונה, בהתאם לגילו ומצבו הרפואי של המבוטח. לכן, לרוב, המחיר יהיה גבוה יותר. במקרה של פטירה בביטוח מנהלים, היות ומדובר בחוזה, סכום הכסף שיועבר ל״שארים״ בעת פטירה יועבר למוטבים קבועים מראש שנבחרו על ידי המבוטח, ואינם חייבים להיות בהכרח שאריו החוקיים. כך למשל תוכלו לרשום אח, אחות, בן דוד, או כל מי שתרצו שיהיה המוטב שלכם בעת פטירה.

  ישנם עוד מספר הבדלים בין קרן פנסיה לביטוח מנהלים, אבל אני מקווה שהצלחתי להבהיר את הנקודה – יש יתרונות וחסרונות לשני סוגי הביטוחים. כל ביטוח מתאים לסוג אחר של אדם, לסוג אחר של תכנון קדימה לחיים  ולכן הקופות הללו חייבות להיות מותאמות אישית!

  המומחים של My Benefit ישמחו לשמוע את השקפתכם, חזונכם הפנסיוני ואופייכם הפיננסי, ולהתאים עבורכם את הכלים הפנסיונים הטובים ביותר לעתיד שלכם ושל משפחתכם.

  השאירו פרטים עוד היום – ונציג שלנו יחזור אליכם בהקדם האפשרי!

  מחפשים יעוץ פיננסי?

  רוצים לדעת עוד על תכנון העתיד? אנחנו כאן בשבילכם!

   שירותים נוספים

   ביטוח בריאות וסיעוד

   המחשבות על ביטוח בריאות וסיעוד עושות אותך חולה? "לי זה לא יקרה" התפיסה הכל כך ישראלית הזו, הייתה נר לרגלנו במשך שנים… אבל יש כמה אמיתות שמהן קשה יהיה...

   פמילי אופיס

   כאשר יחידים ומשפחות צוברים סכומי כסף משמעותיים, הדבר ההגיוני ביותר הוא לנסות ולתכנן ככל שניתן את ההשקעות ואת הרווחים, באופן שימקסם את התועלת לבעלי הנכסים. לא אלת קורה...

   שיווק וקידום אתרים באינטרנט