יעוץ תיקי השקעות

רוצים לדעת עוד? השאירו פרטים אנחנו כאן בשבילכם!

  מעסיק – שווה לך לפתוח קרן השתלמות לעובד שלך

  קרן השתלמות הינה קופת חסכון שאינה לטווח ארוך (כמו קרן פנסיה או ביטוח מנהלים).

  כיום, אין חובה על המעביד להפקיד כספים לקרנות השתלמות בעבור העובדים תחתיו, אך הקרן הופכת יותר ויותר פופולארית עם השנים. כמו כל שוק שהוא, שוק העבודה הוא שוק חופשי (יחסית), ומעסיק אשר יעניק יותר לעובדיו במסגרת חוזה ההעסקה יהיה יותר אטרקטיבי בעיני מחפשי עבודה.

  אנו רגילים אולי לחשוב שמחפשי העבודה הם אלו שצריכים את המעסיק ולא להיפך, אבל בהרבה תעשיות הדבר אינו נכון כלל וכלל. אם ניקח לדוגמא את ענף ההייטק נוכל להיתקל בשני סוגים של עובדים:
  עובד מקצועי עם ותק

  עובד טרי לתעשייה אחרי לימודים.

  עובדים טריים הנכנסים לשוק העבודה ישירות אחרי סיום הלימודים מחפשים עבודה אשר בה יוכלו לרכוש ניסיון וידע נוסף אשר יגרום להם להיות אטרקטיביים יותר לבעלי חברות בעתיד. הם מודעים לכך שהמשכורת אותה ירוויחו בשנה-שנתיים הראשונות לתפקיד היא לא המשכורת עבורה בחרו ללמוד מדעי המחשב (לדוגמא) אבל מוכנים להתחיל ״בקטן״ על מנת לרכוש ניסיון ולהגיע למשכורות הטובות אח״כ.

  ישנם יתרונות רבים מצד המעביד להעסיק ״ג׳וניור״ בתעשייה: שכר נמוך יותר, ציפיות נמוכות יותר לתנאי העסקה ורצון ללמוד ולהוכיח את עצמך. העובדים הטריים בשוק לרוב לא פיתחו עדיין שיטות עבודה וקל להתאים אותם לארגון ולאורח הרוח בחברה. חברות גדולות לרוב מחזיקות מחלקת הכשרה מסויימת ומנהלי ״ביניים״ אשר יכולים לפקח על אותם עובדים טריים בחברה ולבדוק שהם עובדים כראוי. בחברות קטנות, סטארטאפים וכדומה – המצב קצת שונה.

  היות ובחברות קטנות כל אדם המועסק צריך להיות ״מומחה״ בתחומו – חייבים להביא מישהו עם ניסיון, והשוק שלנו בהכרח הולך לכיוון הזה. אם פעם היו מעט מאוד חברות טכנולוגיות קטנות, היום סטארטאפים ופרוייקטים יזמיים בתחום ההייטק נפתחים כל יום, והדרישה למתכנתים ואנשי מקצוע עם ניסיון רק גוברת. כך הגענו למצב הפוך – מצב בו ישנם יותר משרות בדרישות גבוהות מאשר מחפשי עבודה מקצועיים עם ניסיון בתחום.

  רוצים לנצח במלחמת ההשמה? תנו לעובד יותר!

  ישנם הרבה דרכים לגרום לעובד לבחור דווקא בכם, והשכר הוא רק חלק מהמשוואה.

  בעבור הרבה עובדי הייטק ועובדי הנהלה בכללי- יש הם בראש את השכר אותו הם מחפשים לקבל, וברגע שיקבלו אותו מכמה חברות במקביל הם לרוב יבחרו את מקום העבודה הבא שלהם לפי ההטבות שינתנו להם במסגרת חוזה העסקה מול אותו מעביד או חברה.

  על מנת להיות אטרקטיביים יותר בעיני מחפש העבודה בעל הניסיון תוכלו להציע לו מספר דברים: יותר ימי חופשה מהנהוג בחוק, רכב צמוד, מכשיר סלולארי, מחשב נייד חדש שהוא גם לשימוש פרטי, תכנית תמריצים והתמדה, תשלום ימי מחלה מהיום הראשון, וכמובן – קרן השתלמות.

  היות ופתיחת קרן פנסיה לעובד מעוגנת בחוק והיא חובה – כל עובד רגיל לכך שהוא מפריש סכום כסף מסויים לפנסיה שלו והמעביד מוסיף סכום כמעט משולש לאותה הקרן. החסכון הפנסיוני הוא אולי חשוב – אבל הוא לא ״אטרקציה״, היות והוא חובה. לעומתו, קרן השתלמות היא אחת מצורות משיכת העובדים הכי פופולריות שיש במשק כיום.

  העובד מפריש סכום לאותה הקרן מהמשכורת שלו, והמעביד מוסיף על אותו הסכום… אבל בניגוד לקרן פנסיה- קרן ההשתלמות נזילה יותר והיא ״נפתחת״ שש שנים לאחר ההפקדה הראשונה. הקרן היא של העובד שלכם, על שמו, ולכם, כמעסיקים, אין שום בעלות עליה.

  בואו נדבר קצת על מיסוי

  אחת הסיבות שעובדים אוהבים את קרן ההשתלמות שלהם היא כי היא פטורה ממס!

  למרות שההפקדות לקרן ההשתלמות נעשות מההכנסה של העובד – הן פטורות מתשלום מס הכנסה (סעיף3-ה ו-19-א16) עד לתקרה הקבועה בחוק. הפטור ממס הופך את קרן ההשתלמות לאטרקטיבית יותר בעיני העובדים, היות והם יכולים לקבל חלק מהמשכורת שלהם, פלוס תוספת של המעביד- נקי ממס.

  הכתבה נכתבה במחשבה על עובדי הייטק, אבל העקרון של משיכת העובדים אליך באמצעות קרן השתלמות נכון לכל תעשייה. אם אתה רוצה יתרון בגיוס עובדים על פני המתחרים שלך – פתח להם קרן השתלמות!

  לבירורים על קרנות השתלמות, תהליך הפתיחה של הקרן וניהול הקרנות אנא התקשרו ל-052-883-2422 או השאירו פרטים בדף יצירת הקשר שלנו.

  מחפשים יעוץ פיננסי?

  רוצים לדעת עוד על תכנון העתיד? אנחנו כאן בשבילכם!

   בלוג נוספים

   שיווק וקידום אתרים באינטרנט