יעוץ תיקי השקעות

רוצים לדעת עוד? השאירו פרטים אנחנו כאן בשבילכם!

  רפורמה בביטוח הבריאות החל מפברואר 2016, איך זה ישפיע עלינו?

  ועדת גרמן, המובלת על ידי על ידי המפקחת על הביטוח במשרד האוצר, היא הבסיס לרפורמה הצפויה להגיע לביטוחי הבריאות שלנו ממש עוד מספר שבועות, ב-1 לפברואר. הרפורמה אושרה על ידי כחלון, שחתם כבר על התקנות המסדירות פוליסה אחידה לביטוח בריאות עבור ניתוחים וטיפולים מחליפי ניתוח. אז הרפורמה היא בעוד פחות משלושה שבועות…

  ביטוחי הבריאות שלכם יושפעו מהרפורמה רק אם אין בידיכם ביטוח בריאות קיים. קיראו היטב את הפוסט שלפניכם, אולי תחליטו כי עכשיו זה הזמן לרכוש ביטוח בריאות- לפני כניסת הרפורמה לתוקף!

  איך זה ישפיע על ביטוח הבריאות שלנו?

  1. ביטוחים כמו ביטוחי מחלות קשות, ביטוח תרופות מחוץ לסל, ביטוח השתלות, ביטוח שיניים ואחרים – לא יושעו מהרפורמה, רק ביטוח הבריאות.
  2. הרפורמה החדשה תיקבע פוליסה אחת ואחידה שכל חברות הביטוח יצטרכו לשווק. אין יותר תנאים אחרים לכל חברה – כל חברות הביטוח יציעו את אותו ביטוח בריאות עם אותו הכיסוי! תנאי הפוליסה יקבעו על ידי המפקח על הביטוח. לאחר הטמעת הרפורמה ההבדל היחידי בין חברות הביטוח השונות יהיה בעצם במחיר של הפוליסה למבוטח. בדרך זו יהיה קל יותר לכלל האוכלוסיה להשוות בין ביטוח בחברה אחת לאחרת.
  3. הפוליסה החדשה לאחר הרפורמה נותנת התייחסות לניתוחים וטיפולים מחליפי ניתוח בישראל. פוליסת ביטוח הבריאות החדשה תכלול בחירת בית חולים לניתוח, בחירת רופא מנתח ומתן חוות דעת שניה על ידי רופא (עד 3 חוות דעת בשנה). הרפורמה החדשה גם תקבע מהן הוצאות הניתוח שיכוסו: שכר רופא מנתח, שכר רופא מרדים, בית חולים או מרפאה פרטיים, ציוד הנדרש לניתוח (כולל שתלים) ועד 30 ימי אשפוז. ניתוחים בעלי אופי אסתטי ועוד מספר ניתוחים נוספים לא יהיו מכוסים בפוליסה האחידה.
  4. הפרמיה (התשלום) תיקבע בהתאם לגיל שלכם, בקבוצות של עשר (לרוב): עד גיל 20, עד גיל 30, עד גיל 40, עד גיל 50, עד גיל 55, עד גיל 60, עד גיל 65 ומעל גיל 65.
  5. תקופת הביטוח תהיה שנתיים בלבד. בכל שנה שניה, בחודש יוני, ביטוח הבריאות שלכם יפקע. בזמן זה, כאשר ביטוח אחד נגמר ומחדשים אחד חדש – חברת הביטוח יכולה לשנות את הכיסוי שלכם, כל עוד היא עושה זאת באופן אחיד לכל המבוטחים בתוכנית.
  6. עליית מחירי הפוליסה (הפרמיה): כאשר הביטוח מגיע לסיומו, פעם בשנתיים בחודש יוני, תהא חברת הביטוח רשאית לחדש את הפוליסה שלכם אוטומטית תוך כדי התייקרות של עד עשרה שקלים לחודש או 20% מהפרמיה האחרונה, ללא צורך באישור מהצד שלכם! במידה וחברת הביטוח תרצה לייקר את מחירי הפוליסה מעבר לסכומים אלו – תידרש הסכמת המבוטח.
  7. לפוליסה יהיה ניתן להוסיף שירותים אחרים, ביטוחים נוספים המוצעים על ידי חברת הביטוח. אך אם המבוטח לא יהיה מעוניין לרכוש אותם- חברת הביטוח תיאלץ לבטח אותו בפוליסה הקבועה בחוק ולא תהיה רשאית לסרב כי הוא לא רכש עוד ביטוח.
  8. הרפורמה לא מציינת שינוי בתהליך החיתום. עדיין תידרשו לעבור בדיקה רפואית, ובמידה והיא תגלה מצב רפואי בעייתי קיים היא עשויה לגרום לייקור מחיר הפוליסה או להחרגה של מצבים רפואיים מסויימים (מה שאומר שמקרים רפואיים אלו לא יכוסו בפוליסה).

  כרגע הכל עדיין ״באוויר״ ואף אחד לא יודע מה יקרה למבוטח אשר מצבו הרפואי משתנה במהלך הפוליסה. בעבר אם היית נכנס לחוזה ביטוחי עם חברת ביטוח, ביטוח הבריאות שלך לא היה משתנה בעקבות שינוי במצב רפואי. כיום, עם הרפורמה החדשה, חברת הביטוח בעצם תוכל כל שנתיים לעשות הערכה מחודשת של המצב הרפואי שלך ולהחליט על ההחרגות הביטוחיות שלך.

  אם אתם רוצים לדעת איך הרפורמה הזאת משפיעה עליכם, על הביטוח הקיים שלכם ושל בני משפחתכם – צרו קשר איתי עוד היום! זכרו – הרפורמה נכנסת לתוקף בפברואר, אין זמן לבזבז.

  השאירו פרטים בדף צור הקשר שלנו או התקשר ו-052-8832422

  אני מחכה לכם מעבר לקו,

  זיו בר נוף

  מחפשים יעוץ פיננסי?

  רוצים לדעת עוד על תכנון העתיד? אנחנו כאן בשבילכם!

   ביטוחי בריאות וסיעוד נוספים

   האם יש לכם ביטוח בריאות? האם יש לכם ביטוח סיעודי? מה מספק לכם הביטוח הבסיסי של קופת החולים? ומה יקרה אם חס וחלילה תחלו או תמצאו עצמכם נזקקים לסיעוד? טיפים, מידע וכתבות בנושא יכולים להבהיר את הנושא טיפה ולעזור לכם להגיע להחלטות משנות חיים.

   ביטוח תאונות אישיות

   ביטוח תאונות אישיות הוא אחד מהביטוחים הפופולריים כיום בסצנת הביטוחים הפרטיים, והסיבה לכך היא מאוד פשוטה - הוא ביטוח מיידי, קל להבנה ודי הכרחי. ביטוח תאונות אישיות הוא...

   מה זה החרגה בביטוח רפואי?

   בואו נודה באמת - רוב האנשים שמתעניינים בביטוחי בריאות, או ביטוחים פרטיים באופן כללי, הם אנשים שיצא להם להיתקל במצב רפואי כאשר לא היו מבוטחים. לרוב, השאלה הראשונה...

   שיווק וקידום אתרים באינטרנט