יעוץ תיקי השקעות

רוצים לדעת עוד? השאירו פרטים אנחנו כאן בשבילכם!

  תיקון 190

  תיקון 190 לפקודת מס ההכנסה, אשר נמצא לא מעט בכותרות בשנה האחרונה, פותח בפני בני הגיל השלישי את האופציה להפקדת סכום חד פעמי של כסף פנוי (כלומר, הכסף שאינו משמש לצרכי המחיה) שלהם לקופות הגמל, וכתוצאה מכך, ליהנות, לכל אורך תקופת החיסכון שלהם מיתרונותיהן המוכרים של קופות הגמל, ולמשוך את הכסף בהגיע המפקיד, במזל טוב, לגיל 60, באחת משתי הדרכים הבאות – באמצעות משיכה שהינה חד פעמית ומלווה במס ששיעורו 15% נומינלי ממרכיבי הרווח היחסי (וזאת, בניגוד לשיעור המס 25% ריאלי, שנהוג בהשקעות בניירות ערך, או, לחילופין, באמצעות קצבה חודשית לכל החיים שהינה פטורה ממס. לפרטים נוספים פנו אל זיו בר נוף, סוכן פנסיוני ומתכנן פיננסי.

   

  מה מרוויח מי שהשקיע כספו בקופת גמל על פי תיקון 190 בפקודת מס ההכנסה?

  החוסכים בקופות הגמל במסגרת תיקון זה נהנים מפטור מלא מהמס על רווחי ההון שלהם. בניגוד לכלי החיסכון האחרים, שבנוגע אליהם קיימת חובת תשלום המס על רווחי ההון בעת מכירתם של ניירות הערך, בעת קבלת הדיבידנדים במניות או בזמן קבלת הריבית בהחזקתן של איגרות החוב, קופת גמל מאפשרת לחוסכים בה פטור מלא ממס באירועים אלה, וכתוצאה מכך, גם העלאת הפוטנציאל לרווח בקופה. יש כאלה שאף עוברים בין מסלולי השקעות שונים, במידה ולא נעשו במטרת הגדלת או צמצום הסיכון, לא יחייבו בתשלום מס על הרווחים שנצברו.

  אולם, כהטבת המיסוי המשמעותית ביותר המיוחסת להשקעה בקופות הגמל עפ"י תיקון 190 לפקודה, בתנאי שוק בהם האינפלציה הינה נמוכה מאד, נחשב תשלום המס על רווחי ההון בעת משיכתם, שהינו בשיעור של 15%(!) על רווחים נומינאליים שהצטברו בקופה, וזאת, לעומת שיעור של 25% של מס על רווחי ההון, הנהוגים על רווחים ריאליים באפיקי ההשקעה האחרים.

  נוסף לכך, המפקידים בקופות הגמל נהנים מעלויות הנחשבות לנמוכות באופן משמעותי בעת קנייתם ומכירתם של ני"ע, וזאת, שוב, יחסית לעלויות הנהוגות בחלופות ההשקעה האחרות.

   

  בין המגוון הרחב של אפשרויות השקעה העומדות בפני בני הגיל השלישי, תיקון 190 ממצב את קופות הגמל כאפיק השקעה משתלם וכדאי עבור החוסכים. כך שאם הגעתם לגיל 60 ואתם זכאים, כחוק, לפנסיה מינימאלית, ההשקעה בקופת גמל הינה, ללא כל צל של ספק, אופציה שאותה רצוי לכם לשקול בכובד ראש. פנו עוד היום אל זיו בר נוף זיו בר נוף, סוכן פנסיוני ומתכנן פיננסי העוסק גם בתחום זה.

   

   

  מחפשים יעוץ פיננסי?

  רוצים לדעת עוד על תכנון העתיד? אנחנו כאן בשבילכם!

   בלוג נוספים

   איך לאתר כספי פנסיה?

   רבים מהלקוחות שמגיעים אליי מציגים לי את אותה הבעיה - הם לא באמת יודעים היכן יש להם פנסיה. למה זה קורה? אנשים עוברים מקומות עבודה במהלך חייהם. אנשים רבים גם,...

   על פנסיה ועוסק מורשה

   זה נורא קל לדבר על חסכון לעתיד ועל פנסיה כשאתה שכיר. מלבד העובדה שחלה חובת הפקדה לקרן פנסיה על המעביד ועל העובד, שכירים מקבלים מהמעביד שלהם "גיבוי" כלכלי...

   שיווק וקידום אתרים באינטרנט