יעוץ תיקי השקעות

רוצים לדעת עוד? השאירו פרטים אנחנו כאן בשבילכם!

  תיקון 125 ד' לפקודת מס ההכנסה

  סעיף 125 ד' לפקודת מס הכנסה הוא הסעיף אשר בזכותו זכאים גמלאים העומדים בתנאים מסוימים, לפטור ממס על רווחי ההון. סעיף 125 ד' אינו מוחל אוטומטית, ויש סיכוי טוב מאד, כי תאלצו למלא את הטפסים הנדרשים ולעמוד על זכויותיכם, תוך שאתם מנסים להבין מה זה בדיוק אומר לגביכם. לחילופין, תוכלו להיעזר בשירותיו של איש מקצוע מיומן בתחום, וליהנות מהטבת מס אישית או זוגית (בהתאם לנתוניכם האישיים), ללא צורך להתמודד עם כל הבירוקרטיה והריצות שמסביב. מעוניינים בפרטים? פנו אל זיו בר נוף, סוכן פנסיוני .

   

  תיקון 125 ד' לפקודת מס ההכנסה – מה חשוב לדעת?

  כל אדם שנולד לפני שנת 1948 או במהלכה והגיע לגיל הפרישה, יהיה זכאי לפטור מס יחיד מתשלום מס על רווחי הון. במקרה בו הוא ובת זוגו, נולדו לפני שנת 1948 או במהלכה והגיעו לגיל הפרישה, הם יהיו זכאים להטבת המס הזוגית. אמנם, התיקון המקורי מתייחס אך ורק למי שנולד לפני הראשון בינואר 1948, אולם חוזר מטעמו של משרד האוצר מציין כי גם מי שנולד במהלך שנת 1948 יהיה זכאי לפטור זה. כך שאם אתם נמצאים על קו התפר, טוב תעשו אם תתייעצו עם איש מקצוע, שכן המדובר בלא מעט כסף – הטבת המס ליחיד מקנה לו תקרה שגובהה 13,440 ₪, בעוד שפטור זוגי יקנה תקרה בגובה של 16,320 ₪.

  חשוב אף לדעת, כי הפטורים ממס על רווח ההון נוגעים, אך ורק, לפוליסות חיסכון כדוגמת פק"מ ו / או תוכניות החיסכון ואינם נוגעות לאפיקים אחרים כקרנות הנאמנות, תיקים מנוהלים או תעודות סל.

  חשוב מאד גם לדעת, כי הטבה זו היא שנתית ואיננה נצברת, ומשכך, רצוי להקפיד לנצל אותה מידי שנה, מהרגע שאתם זכאים לקבלתה.

   

  בשורה התחתונה

  אף תהליך ניצול הזכות לקבלת ההטבה הינו מורכב ופתלתל למדי תצטרכו לבצע פדיון מלא או חלקי של הסכום הצבור בחסכון, לשלם עבורו את המס המלא, לבקש אישור בגין ניכוי המס מחברת הביטוח, להגיש את האישור לפקיד השומה האזורי וכן הלאה…

  כך, שאין ספק, כי טוב תעשו, אם, מלכתחילה, תיעזרו בשירותיו המקצועיים של אדם המיומן בתחום! כדוגמת זיו בר נוף זיו בר נוף, סוכן פנסיוני ומתכנן פיננסי.

  מחפשים יעוץ פיננסי?

  רוצים לדעת עוד על תכנון העתיד? אנחנו כאן בשבילכם!

   בלוג נוספים

   שיווק וקידום אתרים באינטרנט