יעוץ תיקי השקעות

רוצים לדעת עוד? השאירו פרטים אנחנו כאן בשבילכם!

  מה קורה עם הפנסיה שלי אחרי החלפת מקום עבודה?

  אם אתם כעת מועסקים אצל חברה אחת ועוברים בקרוב (או עברתם לאחרונה) למקום עבודה חדש – תצטרכו לעדכן את הדבר בקרן הפנסיה שלכם. הרבה לקוחות שלי מתקשרים לספר לי שעברו מקום עבודה ושואלים אותי – מה קורה עם הפנסיה שלהם עכשיו?

  לכך יש לי שתי תשובות – תשובה אחת קצרה ותשובה מורחבת.

  התשובה הקצרה היא פשוטה – מה שתרצו.

  כן, מה ששמעתם. יקרה עם קרן הפנסיה שלכם מה שתרצו שיקרה איתה.

  ובהרחבה…

  נתחיל מרכיב הפיצויים

  הפנסיה שלנו מחולקת הרי לשני רכיבים – רכיב הגמול לפנסיה ורכיב ההפקדה לפיצויים. כל עובד מפקיד כ-5% לקרן הפנסיה שלו, בעוד המעביד מפקיד מטעמו סכום דומה, פלוס רכיב של פיצויים (לרוב 8.33%).
  רכיב הפיצויים, במידה ויישאר בקרן הפנסיה שלכם עד גיל פרישה, מתווסף לסך כל ההפקדות לפנסיה ויוצר בעצם קרן פנסיה גדולה יותר אשר ממנה יחושב הסכום אותו תקבלו כל חודש לאחר פרישתכם.

  במידה ובחרתם לגשת לכספי הפיצויים שלכם כאשר עברתם מקום עבודה, אם פוטרתם או אם המעביד חתום על סעיף 14, הסכום יועבר אליכם לחשבון הבנק (לאחר מילוי טפסים וזמן העברה) – לרוב ללא כל תשלום מס מצידכם. זכרו – אתם אמנם זקוקים לכסף כרגע- אבל כספי הפיצויים מהווים כמעט מחצית מהסכום שלכם לגיל פרישה!

  נמשיך לקרן עצמה

  את הקרן עצמה, במידה ותרצו למשוך, תוכלו לפתוח אחרי תשלום קנס של 35%. קנס זה הוא קנס מדיני ואינו קשור לחברת הביטוח בה קרן הפנסיה שלכם ממוקמת. אני ממליץ לכם להשאיר את הכסף בקרן הפנסיה ופשוט לבצע העברת מקום עבודה. ברגע בו אתם עוברים להיות מועסקים בחברה אחרת- אתם מחדשים את ההפקדות שלכם לפנסיה.

  אם מעולם לא נפתחה לכם קרן פנסיה הרי לא חלה על המעביד חובה לפתוח לכם קרן פנסיה ישר ומיד… אבל אם יש לכם קרן פנסיה על שמכם המעביד החדש מחויב להפקיד לכם כספים לפנסיה כבר מיומכם הראשון. במקרה זה עושים מעין ״העברת בעלות״ על הפוליסה ממעביד אחד לאחר. במקרים כאלו הכי טוב שיש סוכן ביטוח שמלווה אתכם לאורך כל התהליך. הוא יגיד לכם אילו טפסים אתם צריכים מהמעביד הקודם, וישלחם לכם את הטפסים להעביר למעסיק החדש.

  במידה והמעסיק אומר לכם להחליף קרן פנסיה מחברת הביטוח בה אתם מתנהלים לחברה איתה יש לו הסדר מסויים (או פשוט חברה שהוא רגיל לעבוד איתה) דעו – אתם יכולים לסרב. החוק בארץ תקיף וברור מאוד – יש לכם את הזכות לבחור היכן תהיה קרן הפנסיה שלכם! בעת התחלת עבודה, מעבר בין עבודות ואפילו באמצע העבודה! אף מעסיק לא יכול להחליט עבורכם לאן יתבצעו ההפקדות הפנסיוניות שלכם.

  אם עברתם לא מזמן עבודה ואתם לא ״סגורים״ איפה הפנסיה שלכם, איזה תכנית פרישה יש כם או מי מטפל בכל זה – אתם יכולים לפנות אליי! שמי זיו בר נוף ואני כאן לכל שאלה ובירור שתרצו בנושא פנסיה, ביטוח מנהלים וקרנות השתלמות!

  מחכה לכם מעבר לקו,

  052-883-2422

  zivbarnof1@gmail.com

  עבודה נעימה!

  מחפשים יעוץ פיננסי?

  רוצים לדעת עוד על תכנון העתיד? אנחנו כאן בשבילכם!

   ביטוח מנהלים וקרן פנסיה נוספים

   אם אתם מחפשים מידע מקיף על ביטוח מנהלים או קרן פנסיה - זה המקום לחפש! בקטגוריה זו, נעלה מעת לעת פוסטים ענייניים בתחום הפנסיה וביטוח המנהלים שיעזרו לכם להבין מה ההבדל בין השניים, מה הזכויות שלכם בכל אחד מהביטוחים, וכך בעצם להחליט האם אתם רוצים קרן פנסיה או ביטוח מנהלים.

   על פנסיה ועוסק מורשה

   זה נורא קל לדבר על חסכון לעתיד ועל פנסיה כשאתה שכיר. מלבד העובדה שחלה חובת הפקדה לקרן פנסיה על המעביד ועל העובד, שכירים מקבלים מהמעביד שלהם "גיבוי" כלכלי...

   שיווק וקידום אתרים באינטרנט