יעוץ תיקי השקעות

רוצים לדעת עוד? השאירו פרטים אנחנו כאן בשבילכם!

  האם מותר לי לבחור איפה תהיה הפנסיה שלי?

  הרבה לקוחות שלי שואלים אותי את השאלה הזאת – האם מותר להם לבחור איפה תהיה קרן הפנסיה שלהם. והתשובה שלי היא – כן! ולא רק שכן, אלא גם מומלץ ורצוי!

  חוק המספרים הגבוהים

  זה נכון שכאשר מגיעים כמה אנשים יחדיו לבעל שירות ומבקשים לרכוש ממנו את אוות המוצר- ייתכן ותהיה הנחה מסויימת. ארגונים גדולים העובדים עם אותה קרן הפנסיה לעיתים מקבלים ״הנחה״ בצורת תשלום חודשי נמוך יותר בדמי הניהול על הקרן. אבל ההנחה הזאת לא תמיד משרתת את האינטרנסים שלכם, לא תמיד תוודא שתקבלו פוליסה שמתאימה לצרכים האישיים שלכם ולא תמיד נכונה! יותר מכך, אם אתם בוחרים בסוכן הביטוח של המעסיק שיעשה לכם את קרן הפנסיה שלכם וודאי שלא תזכו בליווי אישי וצמוד אם תעזבו את מקום העבודה. כתבה שפורסמה לפני מספר חודשים באתר החדשות Ynet שפכה קצת אור על תעשיית הביטוח, ולאו דווקא באופן חיובי.

  שכירים רבים התלוננו כי הם משלמים דמי ניהול גבוהים בהרבה בעבודה מול קרן הפנסיה של החברה מאשר יכלו להשיג בעצמם עם סוכן ביטוח פרטי וקרן בחברת ביטוח אחרת. הם מספרים שם על מסכת שקרים שעברו על ידי הסוכנים של מקום העבודה שסיפרו להם כי דמי הניהול אותם הם משלמים לא יכולים להיות נמוכים יותר- כשזו לא האמת.

  (לקריאה הכתבה לחצו כאן).

  אני לא אומר שבהכרח ״לעשות״ קרן פנסיה דרך סוכן של החברה זה רע- אני פשוט אומר שיש לכם אופציה אחרת, וזוהי זכותכם החוקית לבחור היכן הפנסיה שלכם תהיה- ואיזה סוכן ילווה אתכם!

  אז איך בכלל ניגשים לנושא בחירת הפנסיה?

  אם ״לא בא לכם להתעסק״ עם בירורים על קרן הפנסיה שלכם – אני לא אכריח אתכם. כל אחד ואחת זכאים להיות מעורבים בתהליך בחירת קרן הפנסיה שלהם – במידה בה ירצו. אתם יכולים להגיד שנכון לעכשיו מספק אתכם לעבוד מול סוכן הביטוח של החברה בה אתם עובדים, איפה שרוב חבריכם למשרד מבוטחים. אבל אם תחליטו שלא… הנה כמה דברים שחשוב לי שתדעו:

  • לכל אחד יש את הזכות לבחור איפה קרן הפנסיה שלו תהיה – אל תתנו לאף אחד להגיד לכם אחרת.
  • במידה והמעסיק לא מכבד את ההחלטה שלכם – ניתן להגיש עליו תלונה ביחידת האכיפה במשרד הכלכלה, או דרך מחלקת פניות הציבור של אגף שוק ההון, ביטוח וחיסכון במשרד האוצר.
  • גם אם חתמתם בחוזה ההעסקה כי אתם בוחרים בחברת ביטוח מסויימת לקרן הפנסיה שלכם – אתם תמיד יכולים לשנות את דעתכם ולבחור באחרת.
  • מומלץ לבדוק ולהשוות את הגופים הפנסיוניים השונים… הן ברמת הביטוח והן ברמת הביצועים של הקרן (הרווחים של הכסף שלכם).
  • וודאו כי אתם תמיד יודעים כמה אחוזים אתם משלמים בכל חברה (דמי ניהול).
  • יהיו מצבים שתמצאו גוף פנסיוני ותפתחו קרן פנסיה בתנאים יותר טובים מאשר המעסיק שלכם.
  • מותר לכם ״לעשות פנסיה״ דרך סוכן ביטוח עצמוני, שאינו קשור למקום העבודה שלכם. סוכן הביטוח שתבחרו יוכל לחסוך לכם את כאב הראש ולהגיע אליכם לפגישה כאשר בידיו כל הנתונים על כל גופי הביטוח השונים. סוכן זה יהיה גם סוכן שילווה אתכם, ממקום עבודה אחד לאחר, יוכל לרכז את כל סוגי הביטוח שלכם במקום אחד – ויוכל לסייע לכם במקרה של תביעות או הוצאת כספים.

  רוצים לדעת עוד? אני כאן בשביל כל שאלה!

  אתם יכולים להשאיר פרטים בדף יצירת הקשר שלי באתר, להתקשר לטלפון שמספרו 052-883-2422 או אפילו לפנות אליי דרך הפייסבוק!

  בברכה, זיו בר נוף

  מחפשים יעוץ פיננסי?

  רוצים לדעת עוד על תכנון העתיד? אנחנו כאן בשבילכם!

   ביטוח מנהלים וקרן פנסיה נוספים

   אם אתם מחפשים מידע מקיף על ביטוח מנהלים או קרן פנסיה - זה המקום לחפש! בקטגוריה זו, נעלה מעת לעת פוסטים ענייניים בתחום הפנסיה וביטוח המנהלים שיעזרו לכם להבין מה ההבדל בין השניים, מה הזכויות שלכם בכל אחד מהביטוחים, וכך בעצם להחליט האם אתם רוצים קרן פנסיה או ביטוח מנהלים.

   על פנסיה ועוסק מורשה

   זה נורא קל לדבר על חסכון לעתיד ועל פנסיה כשאתה שכיר. מלבד העובדה שחלה חובת הפקדה לקרן פנסיה על המעביד ועל העובד, שכירים מקבלים מהמעביד שלהם "גיבוי" כלכלי...

   שיווק וקידום אתרים באינטרנט